Prix actuel 10.09.2024
P. S. Krøyer
Lot 93
“Skuespillerinde ved det kgl. Teater Fru Emma Thomsen i kostume”
74 x 48 cm
Lot 93
74,0 x 48,0 cm
Estimation:
kr 100.000 - 150.000
€ 13.000 - 20.000
Enchère: -3 Jours
Bruun Rasmussen Kunstauktioner A/S
Enchère: 16.09.2024
Numéro d’enchère: 1008081
Nom d’enchère: Fine art
Objets d’enchère
Signed and dated P
Signed and dated P
1 Autre oeuvre de P. S. Krøyer
4 Jours | Bruun Rasmussen Kunstauktioner A/S
P. S. Krøyer
219
“To Skagensdrenge”
Lithograph in colours
ab € 270
P. S. Krøyer
Impressionism
19th Century Art
Realismus