Prix actuel 10.09.2024
P. S. Krøyer
Lot 75
“Fisker set fra venstre, liggende i Sandet med Hovedet bøjet helt ned mod Armene, saa Ansigtet ikke ses”
Oil on canvas laid on canvas
43 x 64 cm
Lot 75
Oil on canvas laid on canvas
43,0 x 64,0 cm
Estimation:
kr 200.000 - 250.000
€ 27.000 - 34.000
Enchère: -3 Jours
Bruun Rasmussen Kunstauktioner A/S
Enchère: 16.09.2024
Numéro d’enchère: 1008081
Nom d’enchère: Fine art
Objets d’enchère
Signed and dated S
Signed and dated S
1 Autre oeuvre de P. S. Krøyer
4 Jours | Bruun Rasmussen Kunstauktioner A/S
P. S. Krøyer
219
“To Skagensdrenge”
Lithograph in colours
ab € 270
P. S. Krøyer
Impressionism
19th Century Art
Realismus