Prix actuel 16.05.2024
Asger Jorn
Lot 542
Composition from “Jubilæumsserien”
Lithograph in colours
32 x 44 cm
Lot 542
Lithograph in colours
32,0 x 44,0 cm
Estimation:
kr 6.000 - 8.000
€ 800 - 1.100
Enchère: -29 Jours
Bruun Rasmussen Kunstauktioner A/S
Enchère: 28.05.2024
Numéro d’enchère: 1007948
Nom d’enchère: Modern art and design
Objets d’enchère
Signed Jorn 63, 16/50
Signed Jorn 63, 16/50
Asger Jorn
Aktionskunst
COBRA
Situationist International / Situationistisch
SPUR